x

RST | RUST REFORM

RST | RUST REFORM

RST | RUST REFORM

TANIM : Tek bileşenli, demirli metallerin paslanmasını durduran bir malzemedir. Su bazlıdır. Paslı yüzeylerin kumlanmasına gerek olmadan üzerine uygulama yapılması ile yüzeydeki pasların dönüşmesi sağlar ve sonkat boya için bir astar oluşumunu gerçekleştirir. Sonkatlar için mükemmel bir kaplamadır.


KULLANIM ALANLARI : Sanayide, liman ve tesislerde, çelik yüzeylerde, köprülerde, kısacası paslı metal olan tüm yüzeylerde uygulamaya uygundur. Ürünün uygulandığı yüzeyde mutlaka pas olamlıdır. Pas olmayan bir yüzeyde uygulandığında işlevini gerçekleştiremez.

ÇÖZÜCÜ : Su – Ambalajlar kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir. Su ile inceltmeye gerek yoktur

GÖRÜNÜM : Mat

RENKLER : Kahverengi

AMBALAJ : 20  kg 

DEPOLAMA : Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalı, malzeme kaplarının kapakları daima kapalı olmalıdır. +5 derecenin üzerinde muhafaza edilmesi uygun olacaktır. Uygun şartlarda depolama ömrü 1 yıldır. Su bazlı bir ürün olmasından dolayı donmaya karşı mutlaka korunmalıdır.

BOYA HAZIRLAMA : Kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir.  

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzeyde kalan parçalar mutlaka temizlenmelidir. Yüzeyde bulunan yağ, gres, önceki kaplamadan kalan parçalar mutlak suretle temizlenmelidir. Kullanmadan önce mutlaka bir kez daha karıştırınız. Paslı yüzeyler için kumlama yapmaya gerek yoktur. Çok yoğun pas olan bölgelerde tel fırça ile yüzeysel temizlik yapmak yeterli olacaktır. Boya uygulamadan önce yüzey mutlaka kuru olmalıdır. Nemli yüzeylere boya uygulanmamalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir. Bağıl nem değerlerinde sıcaklık kadar önemlidir. Yüzey sıcaklığı çiğlenme noktasının en az 3 °C üstü olmalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ : Rulo, fırça veya püskürtme ile
UYGULAMA : Boyanacak yüzey hazırlığı yapıldıktan ve boya tanımlandığı şekilde hazırlandıktan sonra uygulamaya geçilecektir. Uygulamada ekipman da boya hazırlığı kadar önemlidir. Kuru olan paslı yüzeye karıştırılmış olan RUST REFORM uygulanmalıdır. Uygulamada iki kat olarak önerilmektedir. İlk kat uygulandıktan 20 dakika sonra toz ve dokunma kurumasını yapacaktır. İkinci kat uygulama için 24 saat beklenmesi faydalı olacaktır. İkinci kat uygulama rust reform veya uygulanacak sonkat ürün olabilir. İstenilecek performansa göre değerlendirişmelidir. Eğer 2 kat rust reform uygulandıysa sonkat uygulama için 8 saat beklenmelidir. Sonkat ürün herhangibir özellikte olabilir. Rust reform her tür sonkat için uygun bir astar tabakası oluşturmaktadır. Sonkat uygulanmadan önce yüzey kontrol edilmeli ve herhangibir safszılık varsa temizlenmelidir.  

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 20 dakika, dokunma kuruması 1 saat ve ikinci kat uygulama süresi 24 saatdir. İkinci kat uygulandıktan sonra sonkat ürün için 8 saat beklenmeldir.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 12-17 m2 alan boyanabilmektedir.( 80 mikron kuru film kalınlığı baz alınarak hesaplanmıştır )

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

Yükleniyor
Yükleniyor...