x

AL-2402 | HEAT BARRIER 600 / 650 º C

AL-2402 | HEAT BARRIER 600 / 650 º C

AL-2402 | HEAT BARRIER 600 / 650 º C

TANIM : Tek komponentli, yüksek ısıya dayanıklı, silikon esaslı solvent bazlı  bir boyadır.

KULLANIM ALANLARI : Motor başlıkları, manifoldlar, fırınlar, brülörler, kireç yakma ocakları, metal şömineler, ızgaralar ve daha başka birçok alanlarda kullanım için mükemmel bir nitelik taşır. Tek başına 600-650 °C sıcaklıklara maruz kaldığında bozulma meydana gelmez.


AMBALAJ : 15 kg

GÖRÜNÜM : Aluminyum parlaklığı - mat

RENKLER : Aluminyum

DEPOLAMA : Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalı, malzeme kaplarının kapakları daima kapalı olmalıdır. +5 derecenin üzerinde muhafaza edilmesi uygun olacaktır. Kıvılcım çıkma olasılığına maruz kalmayan depolarda saklanmalıdır. Uygun şartlarda ( oda sıcaklığı )  depolama ömrü 1 yıldır.

BOYA HAZIRLAMA : Kullanmadan önce mutlaka  karıştırmalıyız. Düşük hızlı bir karıştırıcı kullanılmalıdır. İnceltmek gerekli ise, hava sıcaklığı ve tabanca meme çapları gözönünde bulundurularak solvent ile inceltme yapılmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey yağdan, kirden arındırmalıdır. Yüzey mutlaka kuru olmalıdır. Çelik yüzeylerde kumlama iyi performans elde edilmesini desteklemektedir. Kumlama yapılmaması durumunda temiz yüzey olması son drece önemlidir. Başka boya üzerine uygulanması durumunda lütfen Hi-TECH yetkililerine başvurunuz.

UYGULAMA ISISI : Yüzeydeki çiğlenme noktasının en az 3°C üzerinde uygulama uygun olacaktır. Aksi şartlarda uygunsuz performans gözlenebilir. 

UYGULAMA ŞEKLİ : Airless tabanca veya konvensiyonel tabancalar kullnılması uygundur.  Fırça kullanımı küçük alanlar için uygun olabilecektir. Geniş yüzeylerde fırça uygulamalarında homojen film kalınlığının sağlanaması son derece zordur. Bu sebepten fırça veya rulo uygulamalarında  belirtilen boya tüketim miktarlarının yüzeyde tam olarak uygulanmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA : Karıştırma işlemi yapıldıktan ve yüzey uygulamaya hazır hale getirildikten sonra, malzeme yüzeye belirtilen ekipmanlardan biri ile uygulanır. Boya kalınlığı 35-40 mikron kuru film kalınlığını geçmeyecek şekilde uygulanmalıdır. Tek kat uygulanması önerilmektedir.

KURUMA SÜRESİ : Tabakanın kuruma süresi ortam sıcaklığı, yüzey sıcaklığı, film kalınlığı, uygulanan kat sayısı, havalandırma, yüzey hazırlığı gibi parametrelere bağlıdır. Bu değişkenler teorik olarak verilen değerleri değiştirebilecektir. Genel sıcaklık ve ortalama kalınlıkar değerlendirildiğinde kuruma süresi;

Yüzey kuruma 30-40  dakika 

Sert kuruma 2-3 saat

Tam kuruma 48 saat

BOYANABİLEN ALAN : Boyanacak alan yüzeye ve boya kanlılğına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

30 mikron kuru film kalınlığında  13 m2/lt  10 m2/kg

40 mikron kuru film kalınlığında  10 m2/lt  7,7 m2/kg

RAF ÖMRÜ : 1 yıldır.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. İyi havalandırılan ortamlarda uygulama yapınız. Cilde temas etmesinden veya boya yapılan alanda doğrudan nefes almaktan kaçınınız. Herhangi bir temas halinde, cildin uygun temizleyici, su, sabun kullanılarak derhal temizlenmesi , eğer göze temas edilmiş ise gözlerin su ile yıkanması ve en kısa sürede tıbbi müdahale yapılması gereklidir.

Yükleniyor
Yükleniyor...