x

RC-TXX-S | TECHNO TEXX TEXTÜRLÜ ISI VE SU YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

RC-TXX-S | TECHNO TEXX TEXTÜRLÜ ISI VE SU YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

RC-TXX-S | TECHNO TEXX TEXTÜRLÜ ISI VE SU YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

TANIM :  Tekstürlü akrilik dış cephelerde ısı ve su yalıtımı sağlayan kaplama boyadır. Güneş ışınlarını içerisindeki seramikler sayesinde geri yansıtır.  Sağlam ve elastik yapıdadır. Çatlak köprüleme özelliği vardır. Her türlü beton, gaz beton,  briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır. Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.


ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Katalog Renkleri

AMBALAJ : 20 Kg

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka,  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. 

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak kendi AQUA ACRIL astarı önerilmektedir. Astarlama işleminden sonra     yapılmalıdır. İnceltilmeden tek kat olarak uygulanır.  İki kat uygulama istendiğinde, ilk kat %10-15, ikinci kat inceltilmeden uygulanır. Posteki rulo veya havasız  tabanca  ile  yüzeye  aktarılan  ürüne,  mercan  rulo  ile  desen  verilir.  Hava  şartlarına  bağlı  olarak katlar arası en az  3 saat beklenmelidir. Buşekilde yapılan  uygulama ile  1.0-1.5 mm’lik bir kalınlık elde edilir.

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat , dokunma kuruması 2 saat, 2 kat uygulama 3 saat ve tam kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1kg. ile 0,8-1 m2 alan boyanabilmektedir.
GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

Yükleniyor
Yükleniyor...