x

RC-PA-S | HYGUARD SAF AKRİLİK ISI YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

RC-PA-S | HYGUARD SAF AKRİLİK ISI YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

RC-PA-S | HYGUARD SAF AKRİLİK ISI YALITIMLI DIŞ CEPHE KAPLAMASI

TANIM : %100 saf akrilik bir sistemdir. Dış şartlara çok dayanıklı ve yüzey adhezyonu çok kuvvetli olan bir boyadır. Atmosferik kötü hava koşularına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Seramik modifiyesi sayesinde ısı ve su izolasyonu yapmaktadır. Renge ve iklime bağlı olmak koşulu ile, 12 oC'a kadar iç sıcaklıklarda düşüş sağlayabilir.


ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Katalog Renkleri

AMBALAJ : 15 Kg.

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka,  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. 

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +35 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak kendi AQUA QCRIL astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Su ilave önerilmemektedir. Ancak zorunlu kalındığı hallerde %5 e kadar inceltme yapılabilir. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 4 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Katlar arttırıldıkça ısı izolasyonu değer artmaktadır. Uygulama rulo, fırça veya sprey ile yapılabilir.

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat, dokunma kuruması 2 saat, 2 kat uygulama 3 saat ve tam kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 2-3 m2 alan boyanabilmektedir.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir.Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

Yükleniyor
Yükleniyor...