x

RC-FLX | ELASTO TECH ELASTİK DIŞ CEPHE BOYASI

RC-FLX | ELASTO TECH ELASTİK DIŞ CEPHE BOYASI

RC-FLX | ELASTO TECH ELASTİK DIŞ CEPHE BOYASI

TANIM : Dış cephelerinizde su yalıtımı sağlayan, esnek akrilik dış cephe boyasıdır. Dış şartlara karşı dayanıklıdır. Suya dayanıklılığı yüksektir ve su itici özelliği vardır. Esnekliği son derece yüksektir ve binanın nefes almasına müsaade eder. Bu sayede yapının ömrü uzar. Uygulaması son derece kolaydır. Atmosferik kötü hava koşularına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.


ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Katalog Renkleri

AMBALAJ : 20 Kg

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka,  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. 

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak kendi AQUA ACRIL astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Techo Tech uygularken, yüzeyin durumuna göre 1.katta %15-%20 su ile inceltilme yapılması önerilmektedir. 2.kat uygulamasında %5 oranında su ile inceltme yeterli olacaktır. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında ve 35 oC üzerinde uygulanmamasına dikkat edilmelidir. Katlar arasında 4 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. 

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat, dokunma kuruması 2 saat, 2 kat uygulama 3 saat ve tam kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1kg. ile 3-4 m2 alan boyanabilmektedir.
GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

Yükleniyor
Yükleniyor...