x

IC | ISI YALITIMLI İÇ CEPHE BOYA KAPLAMASI

IC | ISI YALITIMLI İÇ CEPHE BOYA KAPLAMASI

IC | ISI YALITIMLI İÇ CEPHE BOYA KAPLAMASI

TANIM : Elastik Sıvı Seramik iç cephe Kaplamasıdır. Suya dayanıklılığı yüksektir ve su itici özelliği vardır. Yüzeyin nefes almasına müsaade eder. Antibakteriyel özelliği sayesinde küf oluşumunu da engellemektedir. Örtücülüğü yüksek ve yüzeye yapışması son derece yüksektir. En önemli özelliği İç yüzeylerde enerjiyi yansıtarak ( mini termos mantığında ) izolasyon yapar enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olur. Bu oran yerden yere değişmekle beraber %20 den başlayan değerlerdedir.

ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Katalog Renkleri

AMBALAJ : 15 – 5 Kg

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramiklerin yüzeyde yayılımı açısından son derce hassas ve önemli bir konudur.

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak kendi astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Su ilavesi en fazla %10 e kadar yapılmalıdır. Ürüne başka boya ve solvent ilave edilmemelidir. Boyanın 5oC derecenin altında uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 4 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Katlar arttırıldıkça ısı izolasyonu değer artmaktadır. 

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat , dokunma kuruması 2 saat, 2 kat uygulama 4 saat ve tam  kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 4-5 m2 alan boyanabilmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.

Yükleniyor
Yükleniyor...