x

BK SERİ | SIVI SERAMİK TAVAN KAPLAMASI

BK SERİ | SIVI SERAMİK TAVAN KAPLAMASI

BK SERİ | SIVI SERAMİK TAVAN KAPLAMASI

TANIM : Su bazlı akrilik ve tamamen doğal hammaddelerden oluşmuş, nefes alabilen, çevre ve sağlık dostu tavan boyasıdır. Mineral esaslı tüm bina tavanlarında güvenle uygulanabilmektedir. En önemli özelliği yansıtıcı kaplama sayesinde, ev içerisinde yükselen ısının geri eve döndürülmesi suretiyle yalıtım yapmaktadır. Isınan hava evlerde yükseleceğinden, tavanda uygulanan bu kaplama sayesinde enerjinin kaybı engellenmektedir. En az %15-20 oranında enerji tasarrufu sağlanmaktadır


ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Beyaz

AMBALAJ : 15  Kg.

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Kullanmadan önce mutlaka  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramik hammaddesi üst tabakada toplanacağı için karıştırma bu boya için çok önemlidir. 

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Tavana uygulaması yapılan ürün 2 saat ara ile uygulanmalıdır. Astar gerektirmez.  Su ile %20 oranında inceltilerek uygulama yapılır

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1-2 saat tam kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : Tek katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 3 m2 alan boyanabilmektedir. İstenilen Isı yalıtımını elde edebilmek için kuru film kalınlığının 350 mikron olarak uygulanması gerekmektedir. (1 kova ürün ile maksimum 45 m2 alan yapılmalıdır.) 

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir.Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz.Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Yükleniyor
Yükleniyor...