x

İç Cephe Yalıtımı Hakkında

İç Cephe Yalıtımı Hakkında

Bir binanın içinde konforlu bir ısı seviyesini sağlamanın anahtarı kışın binanın dışına, yazın ise binanın içine doğru olan ısı transferini azaltmaktır.

Bir binanın içinde konforlu bir ısı seviyesini sağlamanın anahtarı kışın binanın dışına, yazın ise binanın içine doğru olan ısı transferini azaltmaktır. Isı, hapsedilmiş hava boşlukları boyunca radyasyon, konveksiyon ve kondüksiyon ile yol alır. Tüm yalıtım ve bariyerlerin amacı ise ısıtma ve soğutma yükünü azaltmaktır. Yansıtıcı yalıtım, ısı yayan bariyerler ve ısı yayan kontrol kaplamaları ışıma ısısıyla olan ısı transferini dolayısıyla ısıtma ve soğutma gereksinimlerini azaltarak bu işi gren ürünlerdir.

İç Cephe Yalıtımı Hakkında
Isı Yalıtımlı İç Cephe Boyası

Elastik Sıvı Seramik iç cephe Kaplamasıdır. Suya dayanıklılığı yüksektir ve su itici özelliği vardır. Yüzeyin nefes almasına müsaade eder. Anti bakteriyel özelliği sayesinde küf oluşumunu da engellemektedir.
Örtücülüğü yüksek ve yüzeye yapışması son derece yüksektir. En önemli özelliği İç yüzeylerde enerjiyi yansıtarak mini termos mantığında izolasyon yapar enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olur. Bu oran yerden yere değişmekle beraber 0 den başlayan değerlerdedir.

Isı Yalıtımlı Tavan Boyası

Su bazlı akrilik ve tamamen doğal hammaddelerden oluşmuş, nefes alabilen, çevre ve sağlık dostu tavan boyasıdır. Mineral esaslı tüm bina tavanlarında güvenle uygulanabilmektedir. En önemli özelliği yansıtıcı kaplama sayesinde, ev içerisinde yükselen ısının geri eve döndürülmesi suretiyle yalıtım yapmaktadır. Isınan hava evlerde yükseleceğinden, tavanda uygulanan bu kaplama sayesinde enerjinin kaybı engellenmektedir. En az 5-0 oranında enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Anti bakteriyel İç Cephe Boyası

Patentli iç cephe SÜT BOYASIDIR. Doğal hammaddelerden imal edilmekte olup iç cephelerde Hacettepe Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tarafından Tİ BKTRİYL belgeli tek boyadır. Organik hammaddeleri sayesinde iç cephelerde son derece sağlıklı bir kaplama oluşturmaktadır. Boya Tabakası üzerinde bakteri oluşmadığını belgeleyen STM 0 Raporuna sahiptir. Suya dayanıklılığı yüksektir ve su itici özelliği vardır. Yüzeyin nefes almasına müsaade eder ve bu sayede nem oluşumunu engellemektedir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde küf oluşumunu engeller. Toksit madde içermez alev ilerletmez.

Yükleniyor
Yükleniyor...