x

RG SERİ | ÇATI KAPLAMASI – ROOF GUARD

RG SERİ | ÇATI KAPLAMASI – ROOF GUARD

RG SERİ | ÇATI KAPLAMASI – ROOF GUARD

TANIM : Çatılarda Hi-Tech Roof Guard uygulayın %30'a varan ısı izolasyonu sağlayın. %700-800 esneme payına sahip Roof Guard Çatı Kaplama Malzemesi ile ısı ve su yalıtımını aynı anda keşfedin. Güneş ışınları ile barışık olup, esnekliğini güneş altında kaybetmemektedir. -34 derecede bozulma yapmaz küf, mantar ve yosuna karşı son derece dayanıklıdır. Güneş ışınlarının %95'ini UV ışınlarının ise %85'ini atmosfere geri yansıtır.

ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Katalog Renkleri

AMBALAJ : 15 Kg

DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır 

ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramiklerin yüzeyde yayılımı açısından son derce hassas ve önemli bir konudur.

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırılmalıdır. Eski boyadan kaynaklanan kabarmalar temizlenmeli çatlak yüzeyler doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak kendi astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Su ilave önerilmemektedir. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki – üç  kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 8 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Katlar arttırıldıkça ısı izolasyonu değer artmaktadır. Temas olacak yüzeylerde uygulanması durumunda mutlka donatı ile uygulanmalıdır. Su izolasyonunun özemli olduğu yerlerde kalınlık konusunda uygulamaya dikkat edilmeli ve en az 300 mikron kuru film kalınlığı sağlamalıdır. Temasın ve hareketin olmadığı yüzeylerde normal uygulama yapılabilmektedir.

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması  saat, dokunma  kuruması 4-6 saat, 2 kat uygulama 8-12 saat ve tam kuruma 48 saat olmalıdır.
BOYANABİLEN ALAN : Üç katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 2 m2 alan boyanabilmektedir. Donatılı uygulamalarda 75 gr kalınlıklarda m2 sarfiyat 1 lt için 1,5m2 ye kadar düşmektedir.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.

Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.

Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

Yükleniyor
Yükleniyor...